Chtěla bych koně X( XD

9. srpna 2012 v 16:50 | Kessy |  Můj jezdecký deníček
Vím, že to sem nepatří. Ale mám svůj velký, nesplněný sen. Strašně moc bych chtěla koníka. Nějakého hodného, klidného, který je hodný i při čištění,uždění a sedlání. Prostě koník pro mě - pro začátečníka. Plemeno, velikost a barva mi jsou vážně jedno, hlavně aby byl zdravý a měli jsme se rádi. Mám ráda haflingy, takže bych byla ráda za něho X). Jsou to sice menší a mohutnější koně, ale všestraní a mají skvělou povahu X). Moc ráda bych zkusila jezdit western, protože se mi velice líbí X). Párkrát jsem ve westernovém sedle seděla a přijde mi pohodlné X). A na haflingovi jsem taky víckrát jela X). Byla bych vděčná, ale i za anglické ježdění X). Na bazosu je spousty inzerátů koní, kteří nejsou moc drazí a myslím, že by jsme si spolu sedli do noty. Jenže bohužel, kůň není levná záležitost. Což o to, koupit ho, to by šlo, ale ty ostatní výdaje. Ustájení, krmivo, výbava na koně, veterinář a kovář - je toho spousta. A taky mi dali rodiče jednu podmínku - musím udělat maturitu, a potom by už kůň možná mohl být. Jenže stejně je tam pořád to slůvko ,,možná´´. Nyní by mi úplně stačilo naučit se na koni pořádně jezdit a všechno okolo něho, abych mohla mít později vlastního. Jenže nějak není kde. Western, ten se u nás vyskytuje málokde. No a ve stáji kde jsem, se spíše jenom o koně starám a jezdí se zde anglie. Jezdila jsem zatím jenom třikrát. Chtěla bych stáj, kde se naučím pořádně jezdit. Jenže i když jsou poblíž JK, tak ty sumy, za jednu jezdeckou hodinu se mi zdají přehnané X(.
No, uvidím, třebas se mi můj sen jednou vyplní X)..... 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Christush Christush | Web | 11. srpna 2012 v 15:41 | Reagovat

Já tě vlastně vůbec neznám, proto ti nemůžu říct nic extrémně nového a subjektivního, ale čistě jen jak to vidím kolem sebe, pro studenta není vlastní kůň vždy ta nejlepší volba. Lepší je, když někoho jezdí, ale vlastní kůň je obrovská zodpovědnost, pohotovost, spolehlivost, peníze a hora času..

Nemusíš se soustředit jen na JK... Já jsem nedávno našla soukromnici, která mě trénuji anglicky i westernově a jsem naprosto spokojená za pakatel tří set měsíčně..:)

2 Natali♥ Natali♥ | Web | 13. srpna 2012 v 11:39 | Reagovat

Vlastní kůň, to nejsou jenom výdaje za krmivo a ustájení, ale hlavně čas, spousta času :)
Já to mám stejně! Právě hledám nějakého soukromníka, protože u našeho ranče jsou ty ceny fakt hrozný :// A kámoška, která tam za ty ceny chodí, si ještě stěžuje, že nedělá žádné pokroky a trenérka si tam celou dobu jen telefonuje :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama