Červen 2012

Horsez 1 - Dědictví hřebčína

28. června 2012 v 13:13 | Kessy |  PC hry s koňmi
Horsez: Dědictví hřebčína
Vžijte se do role mladé dědičky, které zrovna přišel dopis, ve kterém se píše, že se máte dostavit do advokátní kanceláře ve vesnici Jabloňka. Vaše prateta vám totiž odkázala hřebčín. Bohužel si zanedlouho začnete uvědomovat, že jeho stav není dvakrát nejlepší. Leč klauzule na závěti mluví jasně: rozšíření hřebčína ano, ale až prokážete svou lásku ke koním a jezdecké dovednosti.

Abyste si mohli vybírat vylepšení, která chcete na hřebčíně provést, musíte vyhrávat soutěže a disciplíny navržené advokátem. Ale pouhá láska ke koním nestačí! Vypadá to, že po odkázaném majetku někdo tajně pokukuje a bude vám vytrvale házet klacky pod nohy!

Mé obrázky ze hry :

Více v C.Č.

Barbie: Dobrodružství s koňmi - Tajemná jízda

28. června 2012 v 12:44 | Kessy |  PC hry s koňmi
http://www.alave.cz/_imgs/barbie-dobrodruzstvi-s-konmi-tajemna-jizda:47536

Vyskočte s Barbie do sedla a pomozte jí vyřešit záhadu zmizelého koně !


Závodní kůň Štístko zmizel ze své stáje na ranči a je jen na Vás, abyste jej našli dříve, než začne závod ! Připravte se na cestu tak, že si vyberete koně, pojmenujete ho, vyhřebelcujete jej, nakrmíte a natrénujete si své jezdecké dovednosti. Poté vyskočte do sedla a vydejte se hledat stopy - prozkoumáte prérijní město, les, poušť a spoustu dalších zajímavých míst. Každá stopa Vás zavede blíže k pachateli a nakonec záhadu rozluštíte a Štístka najdete !

Mé obrázky ze hry :

Více v C.Č.

Mnou vytvořené avatary 4

27. června 2012 v 15:04 | Kessy |  Mé výtvory
Zase nějaké avatary, které jsem vyhrabala ze staré složky v PC.
Mnou vytvořené avatary 3

27. června 2012 v 14:59 | Kessy |  Mé výtvory
Pár dalších avatarků, které jsem vyhrabala ze staré složky v počítači. Vytvořila jsem je už dávno X).Vývoj koní a poníků v Evropě a v Asii

26. června 2012 v 16:13 | Kessy |  Články o koních
Původní koně, kteří se dostali do Evropy a Asie během dob ledových, se rozčlenili do čtyř primitivních typů, ze kterých se vyvinula všechna dnes známá plemena.
1. V Mongolsku vznikl kůň Převalského. Tohle zvíře velikosti poníka je typickým představitelem ,,primitivních koní´´. Je plavě zbarvený, s černým ( tzv. úhořím ) pruhem na zádech, jako mají např. fjordové nebo huculové, má vztyčenou hřívu a velkou těžkou hlavu. Tihle poníci pořád existují, můžeme je vidět v zoologických zahradách a v rezervacích ( např. v ZOO Praha) .
2. Západně od Kaspického moře žil tarpan, štíhlé, lehce stavěné zvíře s šedivou srstí, která se v zimě měnila doběla. Tarpan už vyhynul, ale vědci vykřížili moderní formu tarpana z poníků, kteří mu byli velmi podobní, a tak se dnes v Polsku nachází stádo tarpanů.
3.Na severu Skandinávie se vyskytoval lesní kůň. Tohle plemeno, charakteristické těžkou tělesnou konstitucí, silnýma nohama a širokými kopyty, sice vymřelo, ale je považováno za předchůdce všech evropských chladnokrevných plemen.
4.Čtvrtý typ primitivního koně, tzv. tundrový kůň, se proháněl po Sibiři. Do dnešních dnů sice také nepřežil, ale bílí jakutští koně, kteří žijí na Sibiři, jsou pravděpodobně jeho potomci.

Zdroj : Kniha Poznej svého poníka

Krásná 3 videa s koníky

26. června 2012 v 15:29 | Kessy |  Koňská videa a zajímavosti
Nádhera X) :

Video z filmů :

Fotky Schleich koníků, vypadají jako živí :

Něco málo z historie

26. června 2012 v 14:46 | Kessy |  Články o koních

Každý živočišný druh má předky, kteří žili před stovkami a tisíci let, a ani poníci či koně nejsou výjimkou.
Ačkoli je na světě tolik různých plemen a typů koní a poníků, všichni jsou potomci jednoho předka. První nám známý žil před 60 miliony let v Severní Americe. To je ale vážně dávno! Vědci nazývají tohohle předchůdce dnešních koní a poníků Eohippus neboli ,,kůň úsvitu´´. Nevypadal ovšem moc jako dnešní koně. Za prvé byl maličký, dosahoval velikosti lišky. A také neměl kopýtka. Na předních nohou měl čtyři prsty jako kočka nebo pes a na zadních nohou měl prsty tři. Jeho ocas vypadal spíš jako kravský - s chomáčkem žíní na konci - a živil se spíš okusováním stromů a jiných rostlin než spásáním trávy.
Během milionů let se tohle malé zvířátko začalo víc podobat koňovitým, jak je známe dnes. Téhle proměně se říká evoluce. Vyrostl a postupně mu zakrňovaly jednotlivé prsty, až mu nakonec zůstal na každé noze jen jeden prst - kopyto. Malý výrůstek na vnitřní straně nohou koní a poníků, který nazýváme ,,kaštánek´´, je podle všeho pozůstatkem jednoho ze zmizelých prstů. Změnily se mu také zuby- přizpůsobily se, aby mohl kůň spásat trávu. Krk se mu prodloužil a oči se posunuly nahoru a do stran, takže dnešní koně vidí stejně dobře nahoru, dopředu i do stran. Ocas se mu přeměnil na dnešní dlouhý ohon s žíněmi. A tak se, před ,,pouhým´´ jedním milionem let, objevil první moderní kůň, odborně nazývaný Equus caballus.
Konj (Equus caballus) - Picture 
Během ledových dob, které zasáhly svět, se Equus caballus přestěhoval ze Severní Ameriky do Evropy a Asie. Přibližně před 10 000 lety koňovití v Severní Americe vymřeli a nevyskytovali se tu až do 16. století, kdy je s sebou přivezli španělští dobyvatelé. Španělští koně se tak stali předky všech amerických plemen i divokých koní toulajících se na Západě, kterým se říká mustangové.

Zdroj : Kniha Poznej svého poníka

Má úprava fotky 4

26. června 2012 v 14:27 | Kessy |  Mé výtvory
No jo no XD. Ano, vím, že je to tu zase XD. Jenže když nemám co dělat, tak mě to baví X).

Originální fotka :

Více v C.Č.

Star Stable on-line

25. června 2012 v 13:56 | Kessy |  PC hry s koňmi
Our WorldAno, Star Stable je konečně on-line. Stačí se zaregistrovat na stránce,stáhnou si hru a můžete hrát.
Plníte zde úkoly jako v normální CD hře. A ještě k tomu můžete mít své on-line kamarády X). Škoda jen, že když chcete hrát dál a plnit úkoly musíte se stát Star Rider, za což se musí platit X/.


Pěkné video o hřebcích z La Perla

17. června 2012 v 15:05 | Kessy |  Koňská videa a zajímavosti
Tohle video mě velmi zaujalo. Je o Lusitánských hřebcích ze Španělska. Je to vlastně prezentace o hřebcích k připouštění. Tedy alespoň tak jsem to pochopila já. Koně plemene Lusitano jsou nádherní, vznešení a nespoutaní. Moc mám toto plemeno ráda X). Také mi přišlo zajímavé, jak učí koně uhýbat a chovat se k býkům.


Má úprava fotky 3

17. června 2012 v 12:53 | Kessy |  Mé výtvory
Zase jsem se jednou nudila,tak jsem upravovala další fotku X).

Originální fotka :
Více v C.Č.

Koně v ohnivé výhni: drsný španělský zvyk nešetří lidi ani zvířata

15. června 2012 v 19:50 | Kessy |  Koňská videa a zajímavosti

Přes den to 17. ledna v San Bartolome de Pinares vypadá úplně normálně. Muži i ženy chodí po okolí vesnice a poklidně sbírají suché větve. Někteří zajíždějí koně, jiní odpočívají, většina ale popíjí. Po západu slunce se ale atmosféra zcela změní.
Muži, posílení kořalkou a vínem, nasednou na koně a přijedou na nich před místního kněze. Ten koním i jejich pánům požehná svěcenou vodou a pak koně najednou do plamenů. Obrovskými ohništi, z nichž šlehají vysoké plameny, proskakují jezdci s odvahou, která nám může připadat sebevražedná. Koně se sice ohňů bojí, ale paty a ostruhy jezdců je přimějí k chování, ke kterému by se normálně neodvážili.
Této oslavy odvahy se každoročně zúčastní přes 700 koní. Cválají v plné rychlosti vesnicí, kopyty rozhazují rozžhavené uhlíky a jejich jezdci při tom přímo za jízdy popíjí další alkohol. Svátek se v místě svého konání nazývá Luminaries - neboli Svátky světla. Poslední dobou na něj míří i spousty cizinců - láká je jedinečná atmosféra, temperamentní španělská hudba a bujaré oslavy, které začínají vždy ve 22:30, kdy skončí samotné jízdy. Z vater se pak stanou příjemně hřející ohniště, na nichž si lidé opékají maso a párečky chorizo; zakusují to typickým černým pudingem.

Tato výjimečná tradice se zrodila v polovině 16. století. Tehdy měla symbolicky ochraňovat lidské i zvířecí obyvatele vesnice před vším špatným. Právě kvůli koním a dalšímu domácímu zvířectvu se koná 17. ledna, kdy se slaví sv. Antonín - patron všech zvířat. Tento světec se narodil v Egyptě a většinu života strávil prosazováním tehdy relativně netradičního pohledu, že zvířata jsou božím stvořením stejně jako lidé.
http://national-geographic.cz.imag3box.com/wp-content/uploads/gallery/kone-v-plamenech/is40049442.jpg
Tato slavnost patří k tradicím, které zřejmě už dlouho nepřežijí. Nad každým ročníkem se vznáší přízrak nuceného ukončení. Staví se proti ní řada aktivistů i organizací za zvířecí práva. Paradoxní situace, kdy ochránci zvířat chtějí zlikvidovat svátek ochránce zvířat, je dobrou ukázkou toho, jak spolu ve Španělsku stále ještě válčí tradice a moderna....
http://national-geographic.cz.imag3box.com/wp-content/uploads/gallery/kone-v-plamenech/is40050417.jpg

http://national-geographic.cz.imag3box.com/wp-content/uploads/gallery/kone-v-plamenech/is40050585.jpg

http://national-geographic.cz.imag3box.com/wp-content/uploads/gallery/kone-v-plamenech/is40051019.jpg

Zdroj článku : http://www.national-geographic.cz

Můj názor :
Dobře, beru dodržování tradicí, ale takto ?!! Vždyť ty koně při této tradici trpí....
Nevím, jak by bylo těm lidem, kdyby museli někam kam nechtějí a bojí se toho. A tak to mají i ti koně, bojí se toho ohně. Zdá se mi to zbytečně kruté nutit je dělat něco z čeho mají strach....
P.S. A jaký je Váš názor na tento španělský zvyk ?

Kůň a jazyk se rodí bez uzdy....

15. června 2012 v 19:07 | Kessy |  Koňská videa a zajímavosti
Páni. Moc krásné videjko o souznění jezdkyně a koně. Nadpis článku mi k tomu úplně sedí. Je úžasné, co jezdkyně Eva zvládne se svým poníkem Colorkou bez uzdečky X). Také bych chtěla mít koníka se kterým bych si tak rozumněla X). Jsou spolu úžasné X)).
2.design blogu

15. června 2012 v 17:21 | Kessy |  Info o blogu
Ano, je to tak. Už mě ta růžová začínala trochu štvát XD. Přece jenom už bude léto, tak jsem si řekla, že to chce alespoň trochu letní motiv X). Modrá se mi líbí, a tak jsem udělala design se světle modrou barvou X). Doufám, že i Vám se bude změna designu, alespoň trochu líbit X)).

Náhled designu :Fotka měsíce červen ?

13. června 2012 v 18:04 | Kessy |  Fotka měsíce
Ano, vím, že je už polovina června za námi, ale i přesto si myslím, že si nějakou fotku na měsíc červen vyberete a hlásnete pro ni X)).
Tady jsou :
Fotka měsíce - Květen

13. června 2012 v 17:49 | Kessy |  Fotka měsíce
Velmi se omlouvám, že sem dávám vyhodnocení fotky měsíce až teď, ale k blogu jsem se prostě nedostala X(. Měla jsem toho moc, škola, koně, zahrádka a ještě k tomu jsem měla zraněnou ruku X/. Takže ještě jednou se velmi omlouvám X(.

A fotku měsíce květen vyhrála fotka s číslem - 2 !!!! I mně se velmi líbí X)


Prosím, pomůžete ?

2. června 2012 v 11:30 | Kessy |  Info o blogu
Zdravím X) !
Potřebuji pomoc. Přihlásila jsem svou 4 letou kočičku Mazlinku do soutěže nej mazlíček 2012. Je plemeno Turecká angora X). Byla bych moc, moc ráda, kdyby jste pro ni hlasovali, pokud se Vám líbí X). Jestli chcete na oplátku taky někde hlasovat napište do komentáře X). Budu Vám moc vděčná X).
Předem moc děkuji X).

Mazlinka :